how to create your own website

Blog Noci s Andersenom

Tu nájdete naše články a rozhovory na tému Noci s Andersenom

Slniečková súťaž k Noci s Andersenom

19.5.2020, Lenka
  
Milí kamaráti,
ešte pred týmto “zvláštnym” obdobím, kedy sme v plnom prúde pripravovali Noc s Andersenom, sme pre vás vymysleli súťaž s obľúbeným umeleckým časopisom Slniečko. O súťaži ste sa mali dočítať v aprílovom vydaní, ktoré vychádza koncom marca. Keďže sa školy zatvorili a vy ste sa nedostali k svojmu časopisu, prichádza Slniečko k vám domov. Poďte si s nami zasúťažiť v pohodlí svojho domova.Mobirise

Osemnásť Nocí s Andersenom
v Knižnici Juraja Fándlyho
v Trnave

7.3.2020, Mirka

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave sa do Noci s Andersenom zapája už 19-ty krát. Svoju prvú Noc s Andersenom zorganizovali už v roku 2002, teda ešte skôr, ako oficiálne dorazila na Slovensko. Veronika Chorvatovičová bola pri tom od začiatku. Porozprávala nám o tom, ako to vtedy celé prebiehalo, aké mali očakávania, ako sa postupne zmenil program. 

Ako ste sa vtedy dozvedeli o Noci s Andersenom?
Prvú informáciu o tejto akcii sme sa dozvedeli z článku uverejnenom, myslím v časopise Čtenář, v ktorom sa písalo o jej uskutočnení. Pani zástupkyňa prišla s tým, či sa na to dáme – a dnes neľutujeme, že sme to vtedy skúsili... 

Mobirise

Ambasádorka Dara Rolins
o čítaní ...

Mobirise

22.2.2020, Mirka

Dara Rolins je ambasádorkou Noci s Andersenom na Slovensku. Porozprávali sme sa s ňou o čítaní, knižniciach ale aj o tom, či pozná Noc s Andersenom … Počuli ste predtým (ako sme Vás oslovili) o Noci s Andersenom?
Samozrejme! Je to taká udalosť, ktorá pre mňa nie je ničím novým. Mám 11 ročnú dcéru, a ešte mám v živej pamäti, keď s tým prišla prvýkrát zo školy. Už vtedy mi to prišlo ako dokonalý nápad, ktorý som podporila. Viem, že vtedy vlastne mali prísť do školy s knižkou a v pyžamku, a dokonca jeden rok v škole aj prespávali. 

© Copyright 2020 Adam Gábriš - All Rights Reserved